• HP banner - Liquid Magnesium
  Magnesium každý třetí Čech trpí nedostatkem hořčíku
 • HP banner - Liquid Ferrum
  Liquid Ferrum nezpůsobuje zácpu
 • HP banner - Liquid Zincum Selenium
  Zinek a Selen dva základní kameny imunitního systému
 • HP banner - Liquid alkalic Mineral drops
  Mineral drops kapky pro celou rodinu
 • HP banner - Hypotonic concetrate Ionilyte
  IoniLyte lonťák našlapaný minerály
logo ioniLyteMinerály ze solného jezera

Utah‘s Great Salt Lake minerals

Základ všech našich kapek s minerály tvoří koncentrovaný roztok z velkého solného jezera s více než 70 minerály a stopovými prvky, které jsou pro lidské tělo nezbytné. Iontové stopové minerály zvyšují absorpci (vstřebatelnost) vitamínů a minerálů. Stopové minerály si lidské tělo neumí vyrobit, proto je nutné je „doplňovat“.

Koncentrovaný roztok se získává z Velkého solného jezera v americkém Utahu, je to 100% přírodní surovina. Při jejím zpracování se používá pouze sluneční energie, celý proces trvá cca 2 roky. Technologie umožňuje získávat produkt s velmi nízkým obsahem sodíku, jehož obsah je snížen o 90 %.

Naším dodavatel je společnost MRI, akreditovaná od roku 1969 státem Utah, která jako jediná má v těsné blízkosti severní části jezera odpařovací solární technologii. Ročně vyrobí okolo 200 tisíc litrů silně koncentrovaného minerálního roztoku.

Solné jezero

Velké solné jezero, zvané také „americké Mrtvé moře“, se nachází v severní části amerického státu Utah. Je to největší slané jezero na západní polokouli s plochou přibližně 4 400 km2, což je plocha cca 90 Lipenských přehrad. 

Má tři hlavní přítoky - řeky Jordán, Weber a Bear. Tyto řeky odvádějí přírodní minerály z okolních hor a přinášejí jich do jezera každoročně více než milión tun. Odpařováním se minerály v jezeře koncentrují. Slanost jezera je 5 - 27 %, tedy mnohem vyšší než v moři. Dalším odpařováním se slaná jezerní voda ještě více koncentruje a obsahuje nejen ohromné množství základních minerálů jako je hořčík, ale i široké spektrum stopových prvků ve své přírodní podobě. Je známo, že vitamíny a minerály přímo získané z přírodních zdrojů bývají mnohem účinnější než ty uměle vyrobené, proto jsou minerály a stopové prvky získané z Velkého solného jezera tak mimořádně ceněny.

garantujeme v každé kapce 70 iontových stopových minerálů

Vybrané minerály a stopové prvky:

Sodík, hořčík, draslík, vápník, stroncium, bór, křemík, síra, brom, Lithium, rubidium, vanad, molybden, mangan, nikl, palladium, zinek, hliník, jod, cesium, baryum, yttrium, titan, zirkonium, hafnium, železo, kobalt, rhodium, měď, kadmium, galium, germanium, cín, antimon, fosfor, selen, tantal, wolfram, ruthenium, beryllium, skandium, niob, rhenium, osmium, iridium, platina, zlatu, stříbro, indium, thallium, bismut, tellur.

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.
Rozumím
x